NAŠE MATEŘSKÁ ŠKOLA

Vize:

Vytvořit v mateřské škole klidné a pohodové prostředí,

kam se budeme všichni těšit a rádi vracet.

Jsme dvojtřídní vesnická mateřská škola s celodenním provozem, kterou navštěvují děti nejen místní, ale i dojíždějící z okolí. Jednou z našich hlavních priorit je pěstování dobrých vztahů, důvěra a vzájemná pomoc mezi vedením školy, zřizovatelem, zaměstnanci školy, dětmi a rodiči, aby se škola stala vzdělávacím a kulturním centrem obce. Naším cílem je vytváření dobrých podmínek pro spokojené a radostné dítě - pomoci těm nejmladším s adaptací na nové prostředí a připravit předškoláky na vstup do ZŠ. Snažíme se nabídnout rodičům pro jejich děti to nejlepší, aby se děti do MŠ těšily a rodiče byli spokojeni s kvalitou výchovně vzdělávací péče. Snahou nás všech je vytvořit bezpečné a klidné prostředí pro vzdělávání.

V naší mateřské škole pracujeme podle Školního vzdělávacího programu s názvem „Krok za krokem proplujeme celým rokem“, který vychází z loga naší školy a je vypracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání a zajišťuje všestranný harmonický rozvoj dítěte.

Děti jsou rozděleny do tříd podle věku. Třídy jsou prostorné, světlé, vybavené novým nábytkem. Postupně prošla škola rekonstrukcí. Byla vyměněna okna a všechny vchodové dveře. MŠ je dobře vybavena hračkami a pomůckami pro vzdělávání dětí. Součástí školy je velká prostorná zahrada vybavená vhodnými atrakcemi pro děti. Poloha školky nám umožňuje časté vycházky do přírody.

Celý kolektiv naší školy nabízí dětem a jejich rodičům zajímavou a různorodou nabídku činností. Pro předškoláky plavecký výcvik a projekt „Škola nanečisto”, „Zdravá záda” - cvičení na míčích, seznamování s angličtinou, logopedická péče, divadla v MŠ, účast na kulturních a veřejných vystoupeních v obci, tvořivé dílny pro rodiče s dětmi aj. Dále mají děti možnost vybrat si z nabídky zájmových kroužků. Ty, které rády kreslí a stále něco vyrábějí, mohou navštěvovat kroužek „Tvořivé tlapky”, kdo rád pracuje s hlínou – „Keramický kroužek“. Hudební výchova v naší školce byla rozšířena o folklorní kroužek „Krahuláček” a „Flétničky”. Novinkou je „Dramatický kroužek“.  Během celého roku organizujeme řadu společných akcí pro rodiče s dětmi i pro širokou veřejnost v obci.